Yardım - Ara - Üyeler - Takvim
Normal Forum Görünümü: MGB-THAILAND AV RAPORU
BALIKÇIADASI.CoM Forumları > DENİZDE BALIK AVCILIĞI / SALT WATER FISHING > Balık Avı Maceraları ve Hikayeleri "DENİZ"
MGB :)
Sevgili Ada Sakinleri,
Oldukça uzun bir zamandır (Mart ayından bu yana) maalesef işlerimin yoğunluğundan dolayı bir türlü fırsat bulupta aranıza dahil olamadım. Mağlumunuz Dubai'den Mart ayı sonunda İspanya'ya geçtim. Yaklaşık 6 ay İspanya'da kaldım inanın hemen hemen hergün orada balığa çıkmak geldi aklıma ancak bir türlü işlerin yoğunluğundan fırsat bulamadım. Devamında Kasım ayı başlarında geçici görevlendirme ile gelmiş olduğum Tayland'da yaklaşık 2 aydır bulunmaktayım ve ne zamandır hayalini kurduğum balık avımı nihayet gerçekleştirme ve tabi ki siz eski dostlarla paylaşma fırsatı buldum.

Bu arada geçen süre içinde 28 Ağustos'ta oğlum İspanya'da doğarak aramıza katıldı, kendisi şu an 4 aylık bir dünya tatlısı, işte geleceğin küçük balıkçısı,

Lafı daha fazla uzatmadan, Tayland Pattaya'ya geçtiğimiz pazar gerçekleştimiş olduğum balık avına dair rapor ve fotaları bilginize sunayım smile.gif Avımız Deep Sea Fishing olarak geçmekte olup, hedef balıklar mackerel, queen fish tarzı iri balıklar. Yemimiz canlı kalamar. Pazar sabahı 9'da Pattaya Liman'dan ayrılan teknemiz, yaklaşık 2 saatlik bir seyir sonrası av yerimiz olan adaya varacaktık,

Pattaya Liman'dan ayrılış,

Uploaded with ImageShack.us

Toplamda 8 çıkrık olta (dip), 1 balon tekniği ile salma, kullandık,

Yemlik canlı kalamalarlar,

Kahvaltımız, full sağlık smile.gif

Yöresel Balıkçı Teknesi,

Tekne personeli ile o kadar konuşmama rağmen bir türlü gidiş ve dönüş yolunda kendilerine sırtı çektiremedim smile.gif Yarı İngilizce yarı Thaice anlaşmaya çalıştık ama, pek gönülleri olmadı. (Kah deniz üzerinde ki çöpleri bahane ettiler, kah seyir hızını... velhasıl kelam içimde kaldı smile.gif )

İşte kötü haber, tam balık tutacağımız adaya varmak üzereydik ki, o da ne bir askeri bot önümüzü keserek adada atış tatbikatı olduğunu ve bugün geçişin yasak olduğu bilgisini verdi, ki benim yıkıldığım andı, çünkü anlatılanlara göre en güzel avlaklar o taraftaydı.... NAsib deyip başka bir adaya doğru yönlendik. Bu arada büyük bir gürültü ile patlayan top sesleri tatbikatın büyüklüğünü de gösteriyordu... Şansımızı zorlamanın alemi yoktu biggrin.gif

Derin suda çıkrıklar bekleyedursun, bizde spin kamışlarla bir yandan avlanmaya çalışıyoruz, işte yemeklik tuttuğum ilk parti smile.gif

Yemeğimiz Geleneksel Thai Mutfağı'ndan,

Biraz kullanılan takımdan bahsedeyim, çıkrık makinalar için dip takımları kullanıldı. Burada kurşundan geriye 2 m uzunluğunda 2 iğneli bir köstek kullanılmakta. Kalamarlar canlı şekilde takılıp takım dibe gönderilmekte, burada ilgimi çeken kurşunların sonradan lastik ile tutturulması, daha önceden görmediğim bir yöntem.

Yine avın en ilginç balığı her zaman olduğu gibi bana geldi, bilin bakalım bu ne smile.gif
Hani köpekbalıkları ve balinaların alt gövdelerine yapışan balıklar vardır ya, işte onlardanmış!
Kafasının üzerinde ki bölüm vantuz görevi görmekte, hatta teknenin direklerine yapıştırdığınız zaman orada uzun süre kalabilmekte. Bu ilginç canlıyı daha fazla üzmeden suya iade ettim,

Burada benim tutmuş olduğum ikinci parti, (yemek sonrası)

Grida,

1 kg'ya yakın olanı,

Queen Fish,

Queen Fish ve Mackerel (Ceylan Palamutu), bir daha ki sefere inşallah avlağımıza gidebilirsek böyle balıklar bize de nasib olur... Bunlar bize diğer av yapan tekneden verildi... Hani bakın biz tutamadık ama tutanlar var cinsinden smile.gif

Bir daha ki avda görüşmek üzere, (umarım bu kadar uzun ara vermek zorunda kalmam), adayı ve sizleri özlemişim... Tayland'dan sevgilerle...
Cenk Bayraktar
Hep merak etmişimdir Tayland 'ı , bir onaların denize bakıyorum birde bizimkine dünyalar kadar fark var , tebrik ederim.
kipranos
Gökhancım,ne zamandır böyle bir av raporu bekliyorduk senden. good.gif

Öncelikle oğlunu gözlerinden öpüyorum.Maşallah pek tatlı olmuş.Allah nazardan saklasın.

Seninle Face'den de görüştüğümüz için,nerede ne yapıyorsun aşağı yukarı haberim var. smile.gif

Tayland'ın balıkçı teknesinin özellikle ikramlarını çok beğendim.İlk catering masasında,sağda görülen yuvarlak sarı meyvalar nedir;çok merak ettim.

İlk başta sırtı çektirmemeleri;sonradan avlanacağız adanın o gün kapalı oluşu talihsizlik gibi görünse de;yine de diğer adada yakaladığınız balıklar süper. good.gif Yakalanan balıkların aşağı yukarı tamamı buradakilerden farklı.Özellikle Grida türlerinin renkleri çok ilginç.

Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyor.Devamını bekliyorum. flowers.gif
rado
gökhan öncelikle yeğenimi tombiş yanacıklarından öpüyor ve allah uzun ömürler nasip etsin inşallah diyorum.harika bir av gerçekleştirmişsiniz konuyuda harika anlatmışsın ellerine sağlık daha güzel avlara rastgele diyorum.sağlıcakla kal.

not:masada karpuz gördüm oranın mahsulümü yoksa ithalmi.
tatlisoy
Gökhancım çok özledik seni ohh bee. Valla balık avına gittiğine çok sevindim. teşekkürler bize uzak diyarlardan seslendiğin için.
bülent abi
Gökhan, öncelikle yeğen,m,z,n ömürlü ve sağlıklı olmasını dileyerek, gözlerinden öpüyorum.

Av hikayelerini özlemişim doğrusu okurken şimdi neler görücez, buralardan çok farklı olduğu için değişik bir heyecenla takip ediyorum....
Rauf
Uyyyy yerim ben bu mavişi smile.gif Allah ömrünü uzun ana babasına ve ülkemize hayırlı evlat olmasını nasip olur inşallah.Amin smile.gif Seni ve annemizi kutluyorum.
Tropik balıklar renk cümbüşü icinde.kurşuna lastik takmaları sanırım dibe takılan kurşunun kolay kopması ile alakalı olabilir.Son karede tuttuğun iki balık bir taraftaki dediğin gibi ceylan palamutu bu sene bende tutma şansım oldu diğer balık ise bizim AKYA ya cok benziyor üzerindeki lekeler haric.

AKYA

Herşey gönlünce olsun rastgelsin.
serhatgunes
Allah anali babali buyutsun Gokhan smile.gif
Sabahlari sagliksiz kahvaltilari tercih ediyorum desem biggrin.gif Soyle sahanda yumurta, tereyag , bal vs biggrin.gif
Avlagi tanidikca trofelerde gelecektir . Rastgelsin.
CUMHUR
Balıktanda güzel o tombişe yılların sağlık sıhhat ve başarı getirmesini sizlerede altın kadehten su içip altın tahta oturduğunu görmeyi nasib etsin yaradan. Balıklar nefis Şu balon tekniğini anlatırsanız sevinirim dış çekimlerden izlediğim kadar fikrim var ama sizden teyid sağlamak isterim. Rastgele.
Serdar Öğretmen
Gökhan. Askeri tatbikat nedeni ile avlağa gidemesende yine de güzel balıklar yakalamışsın. Tebrik eder,afiyet olsun derim. Oğlunda babası gibi iyi bir balıkçı olur. Maşallah. Allah analı,babalı sağlıklı bir şekilde büyütsün.
FİLİNTA_35
sevgili gökhan öncelikle maviş oğlanı alnından öperim ALLAH analı babalı büyütmek nasip etsin... smile.gif

hikaye tadındaki raporun içinde ayrıca teşekkür ederim smile.gif

bu Tayland,lıların her bişeyi acayip be kardeşim balıkları bile bi tuhaf o kırmızı balıklar mercan olamaz dehilmi smile.gif biggrin.gif

iki sene önce tam bende gidiyordum pattaya,ya direkten döndüm nasip değilmiş sayende neler kaçırdığımıda buradan senin sayende izlemek güzeldi smile.gif
Ali KÜÇÜKKURU
tebrikler kardesim...guzel bir memleket..bangkokta if it swims we have it diye bir restourant var ...gitmediysen israrla tavsiye ederim...
mırmır26
Gökhan, Allah analı babalı büyütsün maşallah. Tayland balığın merkezi gibi birşey paylaşımlarını merakla bekliyorum.
MELİH GÜLAN
Gökhancım gerçekten özlettin kendini smile.gif

Dönüşün ise süper oldu , öncelikle bebeğiniz Analı Babalı büyüsün , çok tatlı ALLAH NAZARDAN SAKLASIN MAŞALLAH flowers.gif

Avına gelince Tayland akvaryum gibi gerçekten , harika balıklar , harika yerler good.gif

Adamlar bu işi biliyor smile.gif

Yemek fasılları bile insana "ahhh keşke Gökha'nın yerinde olsam" dedirtiyor biggrin.gif

Bu güzel maceranı bizlerle Paylaştığın için teşekkür ediyorum hi.gif
İnşallah devamı da gelir , RASTGELE huh.gif
DEMİR
ALINTI(MELİH GÜLAN @ Dec 28 2010, 01:24 PM) *

Dönüşün ise süper oldu , öncelikle bebeğiniz Analı Babalı büyüsün , çok tatlı ALLAH NAZARDAN SAKLASIN MAŞALLAH flowers.gif

Avına gelince Tayland akvaryum gibi gerçekten , harika balıklar , harika yerler good.gif

Yemek fasılları bile insana "ahhh keşke Gökha'nın yerinde olsam" dedirtiyor biggrin.gif

öncelikle en büyük trofeniz güzel bebeğinizi allah nazarlardan korusun,allah analı babalı büyütsün,balık avınızda harika olmus tebrikler,
ahmet1833
Öncelikle Allah,yavrunuzu size bağışlasın,uzun ömürler versin,avınız için tebrikler,güzel av olmuş,önümüzdeki ay tatil için Taylanda gelmeyi düşünüyorum,bize tavsiyeleriniz ne olabilir?Tayland çok ucuz bir ülke olarak geçiyor,Fisffinder almak isterim,acaba fiyatları ne kadar uygun olabilir?şimdiden teşekkür ederim..

Saygılar
ilkerabi
Gökhan en son seni iberik de biliyordum
ama taylanda olmana sasırdım artık cok güzel
haberler vrirsin bize smile.gif aslında en güzel haber ufak
gökhan benim için onu mıncıkla gıdısından öp sebgiyle kal smile.gif
ALINTI(Cenk Bayraktar @ Dec 28 2010, 09:29 AM) *

Hep merak etmişimdir Tayland 'ı , bir onaların denize bakıyorum birde bizimkine dünyalar kadar fark var , tebrik ederim.

Teşekkürler Cenk,
Tayland gerçekten oldukça renkli bir ülke, uzakdoğunun tüm gizem ve tropik havasını alabileceğin oldukça renkli bir ülke... Denize gelince, henüz dalma fırsatım olmadı. Dip yapısını göremedim, umarım en kısa zamanda onu da gerçekleştiririm, balık konusuna gelince özellikle Mart ayında görülen marlinler beni heyecanlandırıyor ki, sanıyorum o kadar kalamayacağım burada smile.gif

ALINTI(kipranos @ Dec 28 2010, 09:41 AM) *

Gökhancım,ne zamandır böyle bir av raporu bekliyorduk senden. good.gif

Öncelikle oğlunu gözlerinden öpüyorum.Maşallah pek tatlı olmuş.Allah nazardan saklasın.

Seninle Face'den de görüştüğümüz için,nerede ne yapıyorsun aşağı yukarı haberim var. smile.gif

Tayland'ın balıkçı teknesinin özellikle ikramlarını çok beğendim.İlk catering masasında,sağda görülen yuvarlak sarı meyvalar nedir;çok merak ettim.

İlk başta sırtı çektirmemeleri;sonradan avlanacağız adanın o gün kapalı oluşu talihsizlik gibi görünse de;yine de diğer adada yakaladığınız balıklar süper. good.gif Yakalanan balıkların aşağı yukarı tamamı buradakilerden farklı.Özellikle Grida türlerinin renkleri çok ilginç.

Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyor.Devamını bekliyorum. flowers.gif

Kılınç abi teşekkürler,
Evet face'in bu tarafını seviyorum, dünyanın öbür ucunda dahi olsan, az çok arkadaşaların, dostaların ne alemde haberdar olabiliyorsun.

O sormuş olduğun meyvenin ismi Longan, (yerel dilde anlamı Ejderha Gözü demek), Tayland'ın kuzey kesimlerinde yetişmekte olan meyvenin kabuğu sert, ince ancak içinde ki yenecek kısım bir o kadar yumuşak ve oldukça sulu, tatlı bir meyve. Ben bayılıyorum tadına... Buraya senin için bir de açılmış halinin fotografını ekleyim;

Bu arada, evet o gün istediğimiz avlağa gidemedik ve sırtı çekemedik, ama bir daha ki sefere kendi rapalamı alıp, tatbikat durumunu da önceden kontrol ederim smile.gif

ALINTI(rado @ Dec 28 2010, 09:52 AM) *

gökhan öncelikle yeğenimi tombiş yanacıklarından öpüyor ve allah uzun ömürler nasip etsin inşallah diyorum.harika bir av gerçekleştirmişsiniz konuyuda harika anlatmışsın ellerine sağlık daha güzel avlara rastgele diyorum.sağlıcakla kal.

not:masada karpuz gördüm oranın mahsulümü yoksa ithalmi.

Çok teşekkür ederim, iyi dilekleriniz için. Evet karpuz buranın mahsülü smile.gif O konuda oldukça şanslıyız, zira hemen hemen her çeşit meyveyi bulmak mümkün, tabi ki çoğunluğu mango, papaya, dragon fruit gibi tropik meyveler oluştursada, örneğin karpuzlarının lezzeti bir harika...
ALINTI(tatlisoy @ Dec 28 2010, 10:10 AM) *

Gökhancım çok özledik seni ohh bee. Valla balık avına gittiğine çok sevindim. teşekkürler bize uzak diyarlardan seslendiğin için.

Vallaha Savaş ne yalan söyleyim ben de çok özledim, mağlum iş yoğunluğu, koşturmaca, bir yandan yeni bebek telaşı, bir yandan ülke değişiklikleri derken; hayat şu sıralar oldukça hızlı bir tempoda devam etmekte... Geçenlerde dedim yeter artık, baktım en sevdiğim hobimden uzaklaşmaya başladım, dedim daha fazla arayı açmayacağım smile.gif Şimdi böyle diyorum umarım devamı gelir, zira şu an burada yüksek sezonda bulunuyoruz.

Geç cevaplar için kusura bakmayın, gün içinde hiç fırsat bulamıyorum, ancak akşam eve gelince ufaklıktan arda kalan zamanda forma girebiliyorum...

ALINTI(bülent abi @ Dec 28 2010, 10:11 AM) *

Gökhan, öncelikle yeğen,m,z,n ömürlü ve sağlıklı olmasını dileyerek, gözlerinden öpüyorum.

Av hikayelerini özlemişim doğrusu okurken şimdi neler görücez, buralardan çok farklı olduğu için değişik bir heyecenla takip ediyorum....

Amin Bülent abicim, teşekkür ederim.
Bende özledim, o yüzden ilerleyen günlerde olabildiğince buradan aktarımlar yapmaya devam ederim umarım.

ALINTI(Rauf @ Dec 28 2010, 10:35 AM) *

Uyyyy yerim ben bu mavişi smile.gif Allah ömrünü uzun ana babasına ve ülkemize hayırlı evlat olmasını nasip olur inşallah.Amin smile.gif Seni ve annemizi kutluyorum.
Tropik balıklar renk cümbüşü icinde.kurşuna lastik takmaları sanırım dibe takılan kurşunun kolay kopması ile alakalı olabilir.Son karede tuttuğun iki balık bir taraftaki dediğin gibi ceylan palamutu bu sene bende tutma şansım oldu diğer balık ise bizim AKYA ya cok benziyor üzerindeki lekeler haric.

AKYA

Herşey gönlünce olsun rastgelsin.

Teşekkürler Rauf abi,
Evet kurşuna lastik olayının tek izahı bencede bu. Dibin oldukça kayalık ve mercanlı yapısından dolayı, canlı kalamarlı iğneden çok, kurşunun takılma olasılığı daha yüksek gibi. Takılırsa takım gitmektense, lastik sayesinde sadece kurşun ile zarar kapanmış oluyor. Hoş tüm av boyunca herhangi bir takılma da yaşamadık doğrusu.

Evet diğer akyaya benzeyen balık queen fish, burada yakaşık 20-30 kilolara kadar çıktığı söyleniyor... Henüz mevsimi değil ama, Mart-Nisan arası en çok av verdiği dönemmiş.

ALINTI(serhatgunes @ Dec 28 2010, 11:28 AM) *

Allah anali babali buyutsun Gokhan smile.gif
Sabahlari sagliksiz kahvaltilari tercih ediyorum desem biggrin.gif Soyle sahanda yumurta, tereyag , bal vs biggrin.gif
Avlagi tanidikca trofelerde gelecektir . Rastgelsin.

Teşekkürler Serhat abi,
Al benden de o kadar, sucuk ve melemen favorim... Yanında da miss Karadeniz çay, en ince bellisinden... Meyve ile kahvaltımı olurmuş smile.gif

Avlakta henüz acemiyim, teknik ve yer konusunda, bir iki ava kaparım smile.gif
hakandan
Gökhan kardeş yeğenimiz çok tatlı, mutluluk saçıyor. Doğarken dünya vatandaşı olmuş, büyüyünce Çelebi gibi gezmeye başlar. Onun raporlarını da okuruz. Yeni yıla daha kalabalık giriyorsunuz ne güzel...
İspanya'da sahilden oldukça büyük çupralar çeken bir gencin videolarını izlemiştim. Yem olarak bütün deniz kestanesi kullanıyordu. İspanya'da avlansanız sizinde raporlarınızda çupra görebilirdik.
Balık avınız da zaten süper, paylaştığın için teşekkürler..
ALINTI(CUMHUR @ Dec 28 2010, 12:34 PM) *

Balıktanda güzel o tombişe yılların sağlık sıhhat ve başarı getirmesini sizlerede altın kadehten su içip altın tahta oturduğunu görmeyi nasib etsin yaradan. Balıklar nefis Şu balon tekniğini anlatırsanız sevinirim dış çekimlerden izlediğim kadar fikrim var ama sizden teyid sağlamak isterim. Rastgele.

Cumhur abi, bu güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.

Balon tekniği şu şekilde uygulanmakta, hani bizde ki bidon vardır ya işte aynen o teknik. Ben burada balon yazdım çünkü sürekli bu şekilde telafuz ediliyordu, aslında bizde balon yerine bidon kullandık smile.gif 1,5 litrelik pet su kabı... Mağlum kalamar canlı bir şekilde takıma takılıyor, hemen 4-5 kulaç arkasından 50 gramlık bir kurşun, bundan da 12-15 kulaç geriye su bidonu, bütün olay bu. Sonra bekle ki bidon batsın smile.gif Bu sefer batıramadık...

ALINTI(Serdar Öğretmen @ Dec 28 2010, 12:43 PM) *

Gökhan. Askeri tatbikat nedeni ile avlağa gidemesende yine de güzel balıklar yakalamışsın. Tebrik eder,afiyet olsun derim. Oğlunda babası gibi iyi bir balıkçı olur. Maşallah. Allah analı,babalı sağlıklı bir şekilde büyütsün.

Teşekkürler Serdar Hocam,
Evet kısmet değilmiş bu sefer, varsın olsun smile.gif
Umarım o da bizden de iyi bir balıkçı olur smile.gif

ALINTI(FİLİNTA_35 @ Dec 28 2010, 12:57 PM) *

sevgili gökhan öncelikle maviş oğlanı alnından öperim ALLAH analı babalı büyütmek nasip etsin... smile.gif
hikaye tadındaki raporun içinde ayrıca teşekkür ederim smile.gif

bu Tayland,lıların her bişeyi acayip be kardeşim balıkları bile bi tuhaf o kırmızı balıklar mercan olamaz dehilmi smile.gif biggrin.gif

iki sene önce tam bende gidiyordum pattaya,ya direkten döndüm nasip değilmiş sayende neler kaçırdığımıda buradan senin sayende izlemek güzeldi smile.gif

Haşim abi teşekkürler, öperim tabi ki.

Yok keşke mercan olsalar smile.gif Pattaya çok renkli bir yer, dikkat edilmesi gereken smile.gif

ALINTI(seti @ Dec 28 2010, 01:09 PM) *

tebrikler kardesim...guzel bir memleket..bangkokta if it swims we have it diye bir restourant var ...gitmediysen israrla tavsiye ederim...

Teşekkürler Ali,
Evet duymuştum orayı, zaten deniz ürünleri konusunda oldukça renkli bir yer.
Lakin ben balıklarını maalesef pek lezzetli bulmuyorum.

ALINTI(mırmır26 @ Dec 28 2010, 01:17 PM) *

Gökhan, Allah analı babalı büyütsün maşallah. Tayland balığın merkezi gibi birşey paylaşımlarını merakla bekliyorum.

Teşekkürler Adaş smile.gif
Bende bekliyorum smile.gif

ALINTI(MELİH GÜLAN @ Dec 28 2010, 01:24 PM) *

Teşekkürler Melih abi,
Ben araya zaman girsede, mesafeler girsede gönlümün hep burada, aklımın hep burada olduğunu biliyorum smile.gif
O yüzden sanma ki ben rapor yayınlamıyor, forma cevap yazamıyorum diye, ADAmı unutuyorum smile.gif

Evet hepsi olmasada, bizim teknede kiler işi biliyor. En azından servis ve ikram olayını... O konuda diyecek yok.

Daha güzel maceraları hep birlikte paylaşmak üzere...

ALINTI(demir bey @ Dec 28 2010, 01:33 PM) *

öncelikle en büyük trofeniz güzel bebeğinizi allah nazarlardan korusun,allah analı babalı büyütsün,balık avınızda harika olmus tebrikler,

Demir abi teşekkürler, o trofelerin kralı ona diyecek yok.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

ALINTI(ahmet1833 @ Dec 28 2010, 01:36 PM) *

Öncelikle Allah,yavrunuzu size bağışlasın,uzun ömürler versin,avınız için tebrikler,güzel av olmuş,önümüzdeki ay tatil için Taylanda gelmeyi düşünüyorum,bize tavsiyeleriniz ne olabilir?Tayland çok ucuz bir ülke olarak geçiyor,Fisffinder almak isterim,acaba fiyatları ne kadar uygun olabilir?şimdiden teşekkür ederim..

Saygılar

Ahmet abi teşekkürler. Evet Tayland genel itibari ile ucuz bir ülke. Özelliklede elektronik konusunda. İnanın henüz hiç bir malzemeciye gitme fırsatı bulamadım. Ama Türkiye'den ucuz olacağı konusunda garanti verebilirim. Alışveriş konusunda şüphesiz en iyi yer Bangkok, sayısız alışveriş merkezinde, binlerce mağaza var. Benim bulunduğum bölge Pattaya ise, daha turistik bir yer olduğu için fiyatlar azıcık daha yüksek.

ALINTI(ilkerabi @ Dec 28 2010, 03:54 PM) *

Gökhan en son seni iberik de biliyordum
ama taylanda olmana sasırdım artık cok güzel
haberler vrirsin bize smile.gif aslında en güzel haber ufak
gökhan benim için onu mıncıkla gıdısından öp sebgiyle kal smile.gif

Evet İlker abi en son İber yarımadasında idik, şimdi Tayland'dayız...
İnan güzel haberlere benimde oldukça ihtiyacım var, bu kadar iş stresinden sonra smile.gif

Öpmez miyimm hiççç, hem mıncıklar hem öperim.

Saygılar,
memo07
Gökhan bir geldin yine pir geldin kardeşim.Tayland sana yaramış göbek sanki biraz daha çıkmış gibi geldi. smile.gif Keşke hedef avlağınıza gidebilseydiniz.Tutulan balıkların hepsi birbirinden değişik ve güzel yeni av hikayelerini dört gözle bekliyor olacağım.
Teşekkürler Mehmet, evet göbek aldı başını gitti vallaha... Dikkat etmek lazım smile.gif

Bir daha ki sefere, ben daha ümitliyim.
Vatman
Balıklar çok güzel avlak güzel ama yeğenimiz en güzel ,Maşallah.
ömerataç
ALINTI(hakandan @ Dec 28 2010, 06:42 PM) *

Gökhan kardeş yeğenimiz çok tatlı, mutluluk saçıyor. Doğarken dünya vatandaşı olmuş, büyüyünce Çelebi gibi gezmeye başlar. Onun raporlarını da okuruz. Yeni yıla daha kalabalık giriyorsunuz ne güzel...
İspanya'da sahilden oldukça büyük çupralar çeken bir gencin videolarını izlemiştim. Yem olarak bütün deniz kestanesi kullanıyordu. İspanya'da avlansanız sizinde raporlarınızda çupra görebilirdik.

tayland mı.neresi ora.
yaska
ALLAH analı babalı büyütmek nasip etsin, ve uzun ömürler versin mavişe,av raporu da on numara olmuş görüntüler de öyle ,devamı bekleriz
ALINTI(hakandan @ Dec 28 2010, 06:42 PM) *

Çok sağolasın. Vallaha öyle oldu, şimdiden yaşına göre bir hayli kilometre yaptı.
İspanya'da özellikle kumluk bölgelerde gece iri mırmır avladıklarını gördüm ancak bir türlü nasib olmadı.
Bu yaz gittiğimde inşallah onun için vakit yaratacağım. Deniz kestanesi ilginçmiş.

Umarım buradan dönmeden güzel bir trofe ile çıkarım karşınıza...

hakandan
ALINTI(MGB :) @ Jan 3 2011, 06:36 PM) *

Deniz kestanesi ilginçmiş.

Gökhan kardeş bahsettiğim kişinin adı Raul Mario. Oldukça güzel trofeler avlıyor ve netten paylaşım yapıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=vhc15P_JLBQ...feature=related adresinde deniz kestanesini yem olarak nasıl hazırladığının videosu var. http://www.pescadoradagigante.com/fotos-ra...aul-mario-2010/ adresinde ise trofelerinden görüntüler var. İkinci bölüm moral bozuyor sad.gif
Raul Mario diye arama yaparsanız bir çok harika videoya vs. ulaşırsınız. Sevgiler...
FİLİNTA_35
ALINTI(hakandan @ Jan 3 2011, 11:18 PM) *

Gökhan kardeş bahsettiğim kişinin adı Raul Mario. Oldukça güzel trofeler avlıyor ve netten paylaşım yapıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=vhc15P_JLBQ...feature=related adresinde deniz kestanesini yem olarak nasıl hazırladığının videosu var. http://www.pescadoradagigante.com/fotos-ra...aul-mario-2010/ adresinde ise trofelerinden görüntüler var. İkinci bölüm moral bozuyor sad.gif
Raul Mario diye arama yaparsanız bir çok harika videoya vs. ulaşırsınız. Sevgiler...

mehmet abim gerçekten insan ister istemez önce fesatlanıyo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
muhsin
Gökhan en son seni bekar biliyordum ilk tebriğim evliliğine ikinci tebriğim ALLAH analı babalı büyütsün 4 aylık kuzuya üçüncü tebriğim yapmış olduğun ava değişik türden balıklar avlamışsın kutluyorum afiyetler olsun.
ALINTI(hakandan @ Jan 3 2011, 11:18 PM) *

Mehmet abi,
İspanya'ya döndüğüm zaman ilk işim Raul Mario ile tanışmak olacak biggrin.gif

Sorf kamışla avlanan çok gördüm bulunduğum kıyılarda, çokda başlarında bekledim ancak eşşek mırmırından başka birşey alan görememiştim. Demek ki keramet deniz kestanesindeymiş smile.gif

Bilgilendirmen ve önerin için çok teşekkür ederim.

ALINTI(muhsin @ Jan 9 2011, 02:32 AM) *

Gökhan en son seni bekar biliyordum ilk tebriğim evliliğine ikinci tebriğim ALLAH analı babalı büyütsün 4 aylık kuzuya üçüncü tebriğim yapmış olduğun ava değişik türden balıklar avlamışsın kutluyorum afiyetler olsun.

Evlilik, ooo Muhsin abi 7 sene oluyor smile.gif Olsun yine de teşekkürler.

Kuzu en büyük trofem zaten smile.gif Umarım devam avları da paylaşmak nasib olur. Tekrar sağol.
Bu basit görünüm sadece metinlerden oluşur. Resim ve Daha Fazla Bilgi Görmek İçin Forumun Normal Haline Geçmeniz GerekmektedirBuraya Tıklayın.
Invision Power Board © 2001-2015 Invision Power Services, Inc.